Sakal Ekimi


Sakal ve bıyık kaybı yaşayan hastalarımız için yapılan bir operasyondur. Saçlar gibi, sakal ve bıyık da erkeklerin görünümlerini etkilemektedir ve dökülme sebebinin başında testosteron hormonuna bağlı faktörler bulunmaktadır. Sakal ve bıyık ekimi ile istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Sakal ekiminde Micro FUE yöntemi kullanılmaktadır. Donör bölgeden kıl kökleri alınıp, sakal olmayan bölgeye nakil yapılır. Lokal anestezi eşliğinde olduğu için ağrı ve sızı gözlenmemektedir. Operasyondan sonra yara izi oluşmamaktadır. Sakal ve bıyık kaybı yaşayan hastanın donör bölgesi yeterli olduğu sürece ekim işlemi yapılabilmektedir.

Sakal Ekimleri Nasıl Yapılır ?

Sakal ekimlerinde öncelikle yaş sınırı vardır ve en az 18 yaş üstü kişilere sakal ekimi yapılabilmektedir. Çünkü sakalları çıkmamış olan gençlerin bazılarında 18 yaşından sonra dahi sakalları çıkabilmektedir. Bu yüzden bizlerin önerisi sakallarım yok diye acele edilmemesi ve ne olduğu belli olmayan ürün, ilaç vb. gibi saçma sapan şeylerden uzak durulmasıdır. 

Sakalı olmayan bir yetişkinin sakalları ancak ve ancak sakal ekimi ile çıkabilir ve sakal ekimi yapılmadan internette reklamları yapılan ürünlerle sakallar asla çıkmayacaktır. Para buzağı olan ürünlerden bu yüzden kesinlikle uzak durulmalıdır.

Saç – sakal – kaş ve bıyıklar sadece ve sadece kökleri varsa çıkabilir ve uzayabilir. Kıl kökü olmadan kılların çıkması ve uzaması mümkün değildir.

Sakal ekimlerinde öncelikle sakal ekilecek bölge tespit edilir ve ekilecek sakal kök sayısı tespiti yapılır. Sakal ekilecek olan bölgenin çizimlerinin ardından son onaylar alınır ve gerekli sakal ekimi için gerekli kökler saçların ense bölgesinde bulunan sağlıklı saç köklerinden elde edilir. Kök alma işlemleri otomatik fue makineleri ile yapılmaktadır. Otomatik fue makineleri sayesinde alım yapılan kökler hem zedelenmez hemde alındığı bölge olan ense bölgesinde yaraların çok hızlı iyileşmesine olanak sağlamaktadır.

Elde edilen ve ekim için hazırlanan sakal kökleri öncelikle soğutulur ve kök hücreden zengin prp solüsyonu ile kök hücreden zengin olarak köklerin daha sağlıklı olması sağlanır. Bu yöntem ile sakal ekimi sadece tarafımızdan yapılmakta olup kök hücreden zenginleştirilmiş sakal ekimine başlanır.

Sakal ekimin de ekilen her sakal için ekstra özen gösterilir ve her ekim yapılan sakalın çıkması için titizlikle sakal ekimlerinin yapılması sağlanır.  Sakal ekiminde başarılı olmanın ve dikkat edilmesi gereken bir sürü konu vardır ve bizlerde tüm sakal ekimlerinde %100 garanti ile sakal ekimleri yapmaktayız.

Sakal Ekim Fiyatları ve Sunulan Hizmetler Nelerdir ?
 • Bizimle Temas Kurun

  • Bizimle İletişim Kurun

   İLETİŞİM FORMU

   VEYA

   BİZİ ARAYIN: +90(545)547 66 64