Saç Mezoterapisi


Mezoterapi saç dökülmesini durduran, incelmiş ve zayıflamış saçların tekrar eski formunu kazanmasına yardımcı olan, yeni saç çıkışlarını destekleyen bir tedavidir. Saçlar için gerekli olan vitamin mineral ve protein bileşiminden oluşan ilaçların saçlı deriye enjekte edilme işlemidir. Mezoterapi saçlı derideki kan dolaşımını arttırdığından, saçların dökülmesini önce yavaşlatır, sonra durdurur ve daha iyi beslenip sağlıklı büyümesini sağlar.

Hastaya kaç seans uygulanacağı, saç muayenesi sonucunda, hastanın dökülme tipine göre, hekim tarafından belirlenmelidir. Haftada bir seans olacak şekilde, tedavi planı oluşturulur. En az 6–8 seans yapılmaktadır.

Saç mezoterapisi yaklaşık 30 dk. sürer. Saçlı deriye 10–15 dk. oksijenli buhar uygulaması yapılır. Buhar uygulaması ile saçlı derinin gözenekleri açılır, temizlenmiş ve gözenekleri açılmış saçlı deriye, mezoterapi cihazı yardımıyla, hastanın dökülme tipine göre hazırlanmış ilaç enjekte edilir, mezoterapi sonrası hasta 24 saat saçlarını yıkamamalı ve herhangi bir ürün kullanmamalıdır. Mezoterapi sonrasında saçlı deride ağrı ve kızarıklık oluşmaz, hasta günlük yaşantısına devam edebilir.

 • Bizimle Temas Kurun

  • Bizimle İletişim Kurun

   İLETİŞİM FORMU

   VEYA

   BİZİ ARAYIN: +90(545)547 66 64