Operasyondan Hemen Sonra- İlk Gece:

Operasyondan sonra hastaneden ayrılırken donör bölgenize bandaj uygulanacak ve operasyon sonrası şişlik oluşmasını engellemek için bir alın bandı takıyor olacaksınız.

Ekim yapılan bölgede ve donör bölgede oluşacak minik kabuklanmalar ve hafif kızarıklık 15 gün içerisinde ortadan kalkacaktır.

Operasyondan sonra şişme, kaşıntı ve hafif ağrı hissedebilirsiniz. Bu semptomlar doktorunuzun önereceği buz uygulamaları, yumuşatıcı losyonlar ve gerektiği taktirde hafif semptom giderici ilaçlar ile giderilebilmektedir.

Şişlik: Operasyondan birkaç gün sonra yüzde ve çoğunlukla göz çevresinde nadiren şişlik görülebilir. Bu durumda şişlik olan alana biraz buz koymak en iyi çözümdür. Özel bir ilaç kullanımı gerekmemektedir. Şişlik 5 gün sonra kendiliğinden ortadan kaybolur.

Kaşıntı: Kaşıntı iyileşme belirtisidir ve operasyondan 2-3 gün sonra bu hissi hissetmek tamamen normaldir. Ekim yapılan alanı kaşımayın ve tırnaklamayın. Kaşıntı hissi birkaç gün devam edebilir.

Yanma hissi: Ekim gününden 4 gün sonra özellikle donör bölgede yanma hissi ortaya çıkabilir. Bu durumda, nemlendirici losyonu sadece donör bölgenize günde üç yada dört kez sürmeniz ve emilmesini beklemeniz önerilmektedir.

1. Gün

Operasyon sonrası lazer veya prp tedavisi uygulanışı sembolü

Operasyondan sonraki gün klinikte pansuman ve PRP  veya Laser Tedavisi uygulanmaktadır.

Pansumandan sonra donör bölgedeki bandaj çıkarılmaktadır.

3. Gün

Saç yıkama açıklaması sembolü

Size önerdiğimiz özel losyon ve saç ekimi sonrası şampuanile tarif edildiği şekilde saç yıkama prosedürüne başlanır. Saç yıkama prosedürü saç derisinin iyileşmesi ve oluşan kabuklanmanın giderilmesine yardımcı olmaktadır.

5-7. Gün

operasyondan bir hafta sonra saçların daha sağlıklı olduğu sembolü

Operasyondan sonraki 5-7. Günde ekilen saçlar daha güçlü ve dokunma ile yerinden oynamayacak hale gelmektedir. Ekilen bölgeyi zedelemekten, tırnaklamaktan kaçınmalısınız. Bu dönemde kaşıntı hissedebilirsiniz. Bu normaldir ve iyileşmenin bir işaretidir.

15-30. Gün

Saç ekiminden yaklaşık 2 hafta sonra normal görünüme dönüleceği sembolü

2-3 hafta içinde görünüşünüz normale dönecek; ekilen ve mevcut saçlar arasındaki fark kaybolacağı için saç ekimiyaptırdığınız anlaşılamayacak bir görünüme kavuşacaksınız.

1-3 Ay Arası

bir ay içinde yaşanacak şok dökülme sembolü

Şok dökülme olarak bilinen, ekilen bölgedeki saçların dökülmesi bu dönemde gözlemlenmektedir ve hemen ardından ekilen saçlarınızın büyüme periyodu başlamaktadır.

4-5 Ay Arası

3 ay sonra saçların tekrar büyümeye başlaması sembolü

4. ayda saç büyüme süreci hızlanmakta ve 6.ay civarı saç ekimi operasyonundan beklenen sonucunun yarısı gözlemlenebilmektedir.

6-12 Ay Arası

6-12 ay arası saçlar büyümeye devam eder sembolü

Bu dönemde ekilen saçlar büyümeye devam etmekte ve saç telleri güçlenerek kalınlaşmaktadır.

12-18 Ay Arası

12-18 aya kadar saçların %99 u çıkar sembolü

18 ay içinde saç ekimoperasyonunuzun nihai sonucunu elde etmiş olacaksınız. Artık saçlarınızın çıkma işlemi tamamlanmış ve ekilen saçların %100’unu görüyor olacaksınız.

Daha yoğun, uzun ve güçlü görünümlü saçlara sahip olacaksınız.

 • Bizimle Temas Kurun

  • Bizimle İletişim Kurun

   İLETİŞİM FORMU

   VEYA

   BİZİ ARAYIN: +90(545)547 66 64