Kaş Ekimi


Saç ekimi, sakal ve bıyık ekimi işlemlerinde olduğu gibi, kaş ekimi operasyonunda da tercih edilen yöntem FUE’dir.(Follicular Unit Extraction – Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) Dünya standartlarında en çok tercih edilen ve en etkili sonuçları veren, herhangi bir cerrahi işlem içermeyen, kalıcı bir yara izi bırakmayan bu basit ve efektif yöntemde, genellikle ense bölgesi olarak belirlenen donör alandan alınan sağlıklı saç kökleri, kaşların çıkmadığı alana tek tek ekilir. Bu işlemde mikro motor adı verilen hassas cihazlar kullanılır.

Kaş ekiminde en önemli noktalardan bir tanesi, ekilecek olan köklerin açısının doğru bir şekilde belirlenesidir. Ekilen kaşların düzensiz ya da ters yönde çıkmasının önüne geçmek adına, ekilecek kökler önceki kaşların doğal çıkış yönü dikkate alınarak nakledilmelidir.

Kaş Ekimi Sonrası Süreç Nasıl İşler?

Kaş ekim işlemini takip eden bir hafta içerisinde ortaya çıkan kızarıklık ve kabuklanmalar, ortalama 2 – 3 hafta içinde geçer. Sonraki üç ay boyunca kaşlar belli aralıklar ile dökülmeye başlar- bu tamamen normaldir. Dökülme döneminden sonra ise kaşlar hızla uzamaya başlar. 7 – 8 aylık bir zaman zarfından sonra, kaşlar en doğal hallerine kavuşur.

Az bir yer kaplıyor olsalar da, kişinin yüzünün görünümünün yanı sıra bakış ve mimiklerini de direkt olarak etkileyen kaşlar, bu özelliklerinden dolayı kişisel ifadenin ve imajın oldukça önemli parçalarıdır. Bu yüzden, çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkan kaş dökülmesi/seyrelmesi gibi durumlar, insanlar için sonu psikolojik sorunlara kadar varabilen kişisel imaj/özgüven problemlerine yol açabilmektedir. Bu noktada devreye, kaşları daha sık, dolgun ve sağlıklı hale getirmek için tercih edilen etkili bir yöntem olan kaş ekimi operasyonu giriyor.

Tahmin edilebileceği gibi kaşlarını düzenli olarak alan ve bundan dolayı kaş yapılarında incelme, seyrekleşme meydana gelen kadınlarda daha çok tercih ediliyor olsa da, kaş ekimi; dış etkenler, genetik faktörler ya da çeşitli hastalıklardan ötürü kaşlarında seyrelme olan erkeklere de önerilen, ve son derece başarılı sonuçlar veren bir operasyondur.

  • Bizimle Temas Kurun

  • Bizimle İletişim Kurun

    İLETİŞİM FORMU

    VEYA

    BİZİ ARAYIN: +90(545)547 66 64