DHI Saç Ekimi


Saç ekimi yöntemlerinin en bilinenlerinden, DHI saç ekimiyle, saç diplerinize herhangi bir cerrahi işlem uygulanmaz. DHI saç ekimi tekniğinde uzmanımız, var olan saçınızı özenle koruyarak, dikkatle saç aralarındaki boşluklara odaklanır. Estetik cerrahınızın ana amacı operasyon sonucunda kişinin sık ve doğal saçlara sahip olmasıdır. Klasik saç ekimi teknikleri olan FUE ve FUT tekniklerine oranla, DHI yöntemi operasyon sonrası iyileşme sürecinde çok daha hızlı ve etkindir. En kısa sürede sonuç almak istiyorsanız bu yöntemi seçmelisiniz. Böylelikle günlük yaşamınıza, daha kısa sürede dönebilirsiniz. DHI saç ekimi uygulamasında Choipen (kalem) adı verilen, kalem benzeri özel bir saç ekim aygıtı kullanır. Choipen yöntemiyle saç kökleri tek tek ekilir. Böylelikle en doğal saç ekimi sonuçları elde edilmiş olur.

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Modern tekno aygıtlarla saç analizi yaptırmanız önceliğiniz olmalı. Bu analizlerde saç telinizin yapısı, niteliği, kalitesi, yoğunluğu, saçın hammaddesi olarak görülen keratin oranı ve kalitesi, kıl diplerinin dayanıklılığı, saçınızın dökülme oranı ve nedenleri araştırılır. Kişi için en uygun olan saç ekim yöntemine karar verildikten sonra saç alımı için donör alınacak – seçilecek bölgenin yoğunluğu ve ekilebilecek greft sayısı hesaplanır.

Operasyona geçmeden önce saçlarınız belli bir uzunluğa gelecek şekilde kesilir; şakaklardan itibaren ön saç bitim çizginizin tasarımı yapılır.

Saç açıklığınız kafanızın üst bölümünün tümünü kaplıyorsa donör bölgeden 4000 ile 7000 arasında saç kökü alınır. Saç foliküllerinin alınacağı donör olan bölgeye, lokal anestezi ya da en güncel anestezi uygulaması olan sedasyon yöntemi uygulanır.

Saç ekimi işlemlerinde genellikle ense saçları donör bölge olarak seçilir. Saç kökleri deriye herhangi bir zarar vermeyecek özel bir aygıtla özen ve dikkatle toplanır. Başkaca yöntemlerden ayrı olarak saçların ekileceği bölgeye herhangi bir istenmeyen delik açılmaz.

Biriktirilen greftlerin içerisinde hem doku, hem de saç kökü bulunduğu için ekime başlamadan önce ayrıştırma işi gerçekleştirilir ve saç kökleri ekime uygun duruma getirilir. Kalem tekniği ile alınan saç greftleri, doku ömürlerinin uzatılması ve olumlu niteliklerinin ve kalitesinin korunması için doku koruyucu bir solüsyon ile tekli, ikili ve üçlü olacak şekilde tasnif edilip bekletilir. Saç foliküllerinin yoğun ışık altında kalmaması ve uygun ısıda bulunması yeni ekilecek olan kökün sağlıklı olması açısından önemlidir.

Ekilecek saç dokularının alınması bittikten sonra saç ekimi yaptıracağınız bölgeye sedasyon uygulaması yapılır. Operasyon işleyişi sürecinde kanal açma işlemi olmadığı için saç ekimi uzmanınız, implanter isimli kalem görünümlü medikal bir aygıtla ekim yapılacak bölgeye yerleştirilir. Ekilecek foliküller yerleştirilirken dikkat edilmesi gereken nokta, greftlerin kalınlıklarına uygun olarak implant kalemlerine bir bir yerleştirilmesidir. Ekim yapılırken işleme önceden planlanmış olan ön saç çizgisi bitiminden başlanır. Kalemlere özenle yerleştirilmiş greftler, saçların doğal çıkış yönlerine ve açılarına uygun olacak biçimde ekilir. Zaten var olan saçlarınız böylece korunarak ekim işleminiz tamamlanmış olur.

DHI Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

Saç ekimi yapılıp sona erdikten sonra ekim yapılan bölgede 5-6 gün içerisinde kabuklanmalar görülür. Bu kabuklanmaların iyileşmesi ve dökülmesi yaklaşık yirmi gün sürer. Taze, diri ve yeni saçlarınızın çıkışını görmeniz yaklaşık üç ayı bulur. Tüm ekilen saçlarınızı görebilmeniz ise sevindirici gelişmelerle bir yıl sürer.

DHI Saç Ekimi Avantajları
  • Bizimle Temas Kurun

  • Bizimle İletişim Kurun

    İLETİŞİM FORMU

    VEYA

    BİZİ ARAYIN: +90(545)547 66 64